Mała kuchnia w wiejskim stylu

Kuchnie rustykalne, to eleganckie, ale i bardzo swojskie kuchnie. Tak jak wszystkie meble w stylu rustykalnym, także te meble do kuchni charakteryzują się przede wszystkim elegancją i przytulnością, która także w kuchni jest niezbędna.

Katalogi z meblami proponują gotowe aranżacje wnętrz w stylu rustykalnym. Znajdziemy tam eleganckie sypialnie , przytulne kuchnie, a także pojedyncze meble, takie jak komfortowe fotele i drewniane krzesła, stoły,komfortowe łóżka i sofy, a także drewniane kufry i skrzynie. Nie zabraknie także szaf i komód. Podobnie jak w każdym pomieszczeniu, także w kuchni, wszystkie meble powinny być do siebie dobrane.

Meble do kuchni w stylu rustykalnym, to przede wszystkim drewniane, białe lub w kolorze naturalnego drewna meble o prostych, ale eleganckich kształtach, funkcjonalne, a zarazem pełne wdzięku i szlachetności. Kuchnie rustykalne charakteryzują się także specjalnymi murkami, w które wstawiane są szafki lub same drzwiczki. Murki te najczęściej zbudowane są z klocków wykonanych z płyt wiórowych, które następnie okładane są płytkami ceramicznymi, oczywiście w kolorze białym lub w innych, ciepłych pastelowych kolorach.

Blaty robocze do mebli w stylu rustykalnym wykonane są najczęściej z naturalnych okładzin. Najczęściej robi się je z granitu lub też z marmuru. W kuchni wykonanej w stylu rustykalnym, niezwykle ważną rolę odgrywają także dodatki.

Do kuchni rustykalnej idealnie pasują firanki, zazdrostki i makatki wykonane w tradycyjny sposób, na szydełko, takie, jakie spotykało się w wiejskich domach. Do drewnianych mebli rustykalnych doskonale pasują także wiklina. Może ona wystąpić w roli mebli takich jak krzesła, konsole lub kosze, a także jako przedmioty codziennego użytku, takie jak tace, kosze na chleb lub kosze z kwiatami. Niepowtarzalnego klimatu nadają także całej kuchni suszone zioła i kwiaty, które umieszcza się w koszach lub koszykach, a także wiesza na ścianie.

W kuchni takiej możemy wykorzystać wszystkie dodatki, które wyglądają na wyciągnięte z babcinej kuchni. Styl rustykalny wprowadza do kuchni ciepło i rodzinną atmosferę, która szczególnie w tym pomieszczeniu powinna być obecna.